Franklyn
2008; lavastaja ja stsenarist Gerald McMorrow; osades Eva Green, Ryan Phillippe, Sam Riley, Bernard Hill, Stephen Walters
7/10
"Franklyn" algab nagu segu "Dark Cityst", "V for Vendettast" ja "Blade Runnerist": kaadrid pimedast, otsekui mahapõlenud linnast, mida päike enam ei suvatsegi valgustada, kuna kõik on niivõrd hukas. Ühe kõrge hoone pööningul seisab rorshackiliku maskiga Jonathan Preest, kes teatab, et täna peab ta tapma ühe inimese. Edasi selgub, et isegi filmi vaatepunktist vaadates oli Preesti maailm fantaasia. Niisiis, tegemist ei ole järjekordse põhjakäinud tuleviku nägemusega. Edasi, "tavalised inimesed": Emilia Bryant, kes oma kunstiprojekti tarbeks sooritab enesetapukatse, Milo, kes räägib imaginaarse lapsepõlvearmastusega, Peter, kes otsib oma kadunud poega.
Meil on silme ees samaaegselt "Dark City" laadne maailm-peas pimeduse vangistus ja samal ajal tavaelu päevavalguse ahistus. Parim, mis neid kahte kokku segades võimalik saavutada, on näidata, et argielu ja illusioone ei ole võimalik täpselt eristada. Need kaks jooksevad iga võimaliku nurga peale teineteisele sülle ja moodustavad rägastiku, millest tegelikult koosnebki meie igapäev. Ma arvan, et just sellega tuleb film imehästi toime. Olgu, "Franklyn" ei ole täiuslik, ta ei suuda tungida ei psühhoosi ega inimeste "reaalsete" probleemide kõige sügavamatesse soppidesse. Kuid kui mängida piiri peal, siis just seda tulekski vältida - ja näidata üleminekuid, kattumisi, seosetuid seoseid, mida inimesed alatasa appi võtavad, et oma psüühilist tasakaalu säilitada. Kui liialt uskuda ühte äärmusse, lähevad asjad käest ära; ei ole loomulikku tasakaalu illusiooni ja tõelisuse vahel - see tuleb igal inimesel alles luua.
Waxing Gibbous: Luigi Cozzi's BLOOD ON MELIE'S MOON (2016)
3 nädalat tagasi
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar